Kiedy używamy kamizelkę obciążeniową w treningu?

Sport w dzisiejszych czasach cieszy się ogromną popularnością. Dbanie o optymalną formę i atrakcyjną sylwetkę znajduje olbrzymią ilość pasjonatów. Wraz z rozwojem popularności wielu dyscyplin sportowych, zostały opracowane pewne nowe metody udoskonalenia treningu, tak, by przynosił jeszcze lepsze efekty. Jedną z nich jest stosowanie kamizelki obciążeniowej.

Kamizelka obciążeniowa to specjalistyczny rodzaj sprzętu ćwiczeniowego, którego zadaniem jest stworzenie bardziej wymagających warunków treningu i zmuszenia organizmu do pracy na wyższych obrotach. Celem takiego zabiegu jest zwiększenie efektywności pracy mięśni, przygotowania ich do bardziej wyczerpujących warunków, by w efekcie finalnym zbudować lepszą wytrzymałość, dynamikę i siłę.

Kiedy używać kamizelki?

Kamizelka obciążeniowa idealnie sprawdza się podczas ćwiczeń wykorzystujących ciężar własnego ciała, jako jedynego obciążenia. Trening taki jest bardziej wydajny, kiedy ciało waży więcej. Im większa masa zawodnika, tym większe obciążenie będą musiały pokonać ćwiczone mięśnie. Do ćwiczeń takiego treningu zaliczyć można: przysiady, pompki czy podciąganie się na drążku. Zastosowanie kamizelki obciążeniowej postawi ćwiczonym mięśniom wyżej zawieszoną poprzeczkę. Dzięki kamizelce mięśnie napotkają na większy opór, który wymusi konieczność przystosowania ich pracy do trudniejszych warunków, dzięki czemu mięśnie staną się mocniejsze i, o wiele bardziej wytrzymałe.

Kamizelka obciążeniowa idealnie sprawdzi się w treningach sportów walki, szczególnie zaś dyscyplin, w których walka toczy się w zwarciu lub klinczu, jak np. jiu jitsu, judo, zapasy, pewne elementy walki muay thai. Zastosowanie kamizelki będzie imitowało walkę z cięższym przeciwnikiem, dzięki czemu wydolność organizmu i siła mięśni przystosują się do walki w trudniejszych warunkach.

Jest to również idealny sprzęt dla wszystkich osób, które pragną zrzucić zbędne kilogramy. Stosowanie kamizelki obciążeniowej pomoże spalić większą ilość tkanki tłuszczowej zarówno podczas biegania, jak i spaceru.

Apus-Sports.pl

Pages:
Edit