Trening z piłką gimnastyczną

Ćwiczenia z piłką gimnastyczną stają się coraz bardziej popularne. Wiele fitness klubów na stałe wprowadziła tego typu zajęcia do swoich grafików. Dlaczego warto korzystać z tego przyrządu, czy lepiej robić to w grupie, czy samemu w domu? Jaki jest koszt takiej piłki?

Piłka gimnastyczna od Apus Sports

Które partie ciała pracują podczas treningu z piłką?

Odpowiednio dobrane ćwiczenia, mogą doskonale oddziaływać na całe ciało. Wzmacniają i rozciągają mięśnie pleców, brzucha, dna miednicy, dzięki czemu poprawie ulega cała nasza sylwetka. Przy regularnych ćwiczeniach, możemy dostrzec polepszenie kondycji, koordynacji ruchowej, równowagi. Istnieje cała gama ćwiczeń z piłką na wzmacnianie wszystkich mięśni rąk oraz nóg. Śmiało można ją wykorzystywać do treningu całego ciała. Dodatkowym atutem jest fakt, że trening z piłką może być bardzo intensywny, ale również delikatny, bezpieczny, przeznaczony dla osób po kontuzjach, czy kobiet w ciąży. Już samo siedzenie na piłce wzmacnia mięśnie przy kręgosłupie, z uwagi na fakt, że nie siedzimy wówczas bez ruchu, cały czas, nawet jeśli nie widać tego gołym okiem, mięśnie pracują, by utrzymać równowagę.

Ćwiczenia w grupie, czy samodzielne?

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju treningu, najlepiej mieć pewność, że dane ćwiczenia wykonuje się bezpiecznie. Można zatem rozpocząć zajęcia w klubie, pod okiem fachowca, a potem kontynuować je w zaciszu własnego domu. Oczywiście kluczową tu jest motywacja i umiejętność zwalczenia pokus wysyłanych przez kanapę. Dla osób, które nie mają z tym problemów, gimnastyka z piłką w domu jest świetnym rozwiązaniem. W internecie można znaleźć wiele ciekawych filmików instruktażowych, nagrywanych przez specjalistów, z dobrze wyjaśnionymi instrukcjami.

Ile kosztuje piłka gimnastyczna?

Ceny piłek zaczynają się już od kilkunastu złotych. Nie jest to zatem duży wydatek, szczególnie jak na przyrząd tak wielofunkcyjny i bądźmy szczerzy, przyjemny.

Trening fitness z piłką gimnastyczną jest bardzo ciekawy i wartościowy. Ćwiczyć może praktycznie każdy, nawet we własnym domu, szczególnie, że nie wiąże się to z dużymi wydatkami.

Apus-Sports

Pages:
Edit