Step aerobik – z czym to się je?

Step Aerobik

W obecnym czasach coraz więcej osób poszukuje różnorodnych form aktywnego spędzania wolnego czasu. Coraz większy popyt występuje również na siłowniach i klubach fitness. Wielu z nich wybiera step aerobik, będący ciekawą odmianą klasycznych ćwiczeń. O co chodzi tak właściwie ze step aerobikiem?

Step Aerobik – Założenia

Step aerobik to nic innego, jak grupowe ćwiczenia, pod okiem instruktora fitness. Podczas wykonywania ćwiczenia spalana jest tkanka tłuszczowa. Dodatkowo modelowane jest ciało – ujędrniają się pośladki i uda, wzmacniają się mięśnie brzucha. Ćwiczenie to dedykowane jest wszystkim tym, którzy chcą w krótkim czasie polepszyć wygląd swojego ciała oraz samopoczucie. Są to przede wszystkim ćwiczenia wydolnościowe, a więc cardio. Podczas nich ponadto ulega wzmocnieniu układ krążenia oraz kondycja organizmu. Całości jednak nie można osiągnąć bez odpowiedniego przygotowania.

Step Aerobik - Zajęcia

Step Aerobik – Zajęcia

Jak wyglądają zajęcia i ćwiczenia?

Jak już zostało wcześniej wspomniane, zajęcia przeprowadza osoba wykwalifikowana – najczęściej trener personalny. Uczestnicy ćwiczeń dostają małe ciężarki w dłonie oraz swój własny stepper – platformę, znajdującą się parędziesiąt centymetrów na ziemią. Pierwszą fazą jest oczywiście rozgrzewka, bez której bardzo łatwo o doznanie kontuzji. W zależności od fazy ćwiczeń, instruktor pokazuje ruchy uczestnikom, a ci powtarzają je. Całość dopełnia odpowiednio dobrana muzyka, a wszystko po to, by nie zgubić tempa oraz umilić całość.

Jakość stepów przede wszystkim

W tym momencie należy wspomnieć, iż najważniejszą rzeczą jest zapewnienie wysokiej jakości i wytrzymałości sprzętu. Stepy fitness muszą być bowiem stabilne, aby nie zagrażać powstaniu poważnej kontuzji. Wykorzystanie domowych skrzynek lub jakiegokolwiek innego prowizorycznego podwyższenia może okazać się tragiczne w skutkach. Jakościowy step posiada gumowe podkładki, wykonany jest z wytrzymałego i twardego materiału, zapewniającego mu odpowiednią wagę. Należy go używać najlepiej na gumowej posadzce, aby zniwelować ryzyko odsunięcia podczas ćwiczeń.

Pages:
Edit