Klatka crossfitowa

Jak bardzo ludzie chcą dążyć do doskonałości to każdy wie. Dzieje się to w każdej sferze życia. Poczynając od pracy, po dzieci, a dochodząc do własnej sylwetki. Ostatnio bardzo popularne stało się chodzenie na siłownie i właśnie o tym, jaki element powinien być na wyposażeniu każdego klubu fitness będzie ten artykuł.

Klatka crossfitowa, bo o niej mowa jest to odpowiednio połączone ze sobą metalowe części, które są podobne do klatki. Nazwa wskazuję na pewien rodzaj ćwiczeń, jednak jest ona bardzo uniwersalna i dzięki temu może znaleźć się w treningu dla kulturystów, biegaczy, koszykarzy i wielu wielu innych. Właśnie ta możliwość wykorzystania jej w każdej możliwej sytuacji sprawia, że powinna być wszędzie tam gdzie ludzie chcą poćwiczyć. Są różne zastosowania klatek ale najczęściej wykorzystuję się je do takich ćwiczeń jak:

  • przysiad ze sztangą z tyłu/przodu
  • podciąganie
  • ćwiczenia z wykorzystaniem taśm TRX
  • wykroki
  • wyciskanie żołnierskie
  • wiosłowanie
  • martwy ciąg wykonywany z podwyższenia.
Klatka crossfitowa od Apus Sports

Klatka crossfitowa od Apus Sports

Jest to tylko część ćwiczeń, które można wykorzystać na tego rodzaju sprzęcie. Klatka sama w sobie jest bardzo sztywna i praktycznie nie ma szans na to, żeby się przewróciła. Zatem bezpieczeństwo, które ona stwarza pozwala na dodawanie kilogramów podczas ćwiczeń. O to żeby nic się nie stało osobie, która ćwiczy mają zadbać także odpowiednie blokady sztangi, które zapobiegają niekontrolowanym ruchom obciążenia.

Jak widać wyposażenie siłowni powinno być urozmaicone, ale przede wszystkim bezpieczne. Klatka daje nam możliwość do czucia się wygodnie i komfortowo. Sprzęt sportowy ma to do siebie, że czasami nie jest wykonany z najlepszego materiału lub z czasem zaczyna stwarzać zagrożenie. Taka klata do crossfitu dzięki swoim dużym i ciężkim częścią może służyć bardzo długo w klubie fitness. Koszt takiej klatki zaczyna się od 1500 złotych, a kończy na 5 tysiącach. Nie są to małe sumy, jednak jeśli ktoś zamierza zainwestować w najwyższej klasy sprzęt to warto zadbać o taką klatkę na siłowni.

Pages:
Edit