FitBag – wszystko co potrzebujesz do treningu funkcjonalnego

W Polsce zapanowała piękna moda na bycie fit. Ludzie coraz chętniej zapisują się na siłownie i nie tylko w okresie noworocznym, by zaraz zapomnieć o tym i rezygnować ze swoich karnetów. Różnorodne zawody Iron Man, maratony i tym podobne imprezy cieszą się tak dużym zainteresowaniem, że pakiety startowe są sprzedawane na pniu. Jednak tutaj mówimy już o zaawansowanych osobach, które długo ćwiczą. A co, jeżeli jesteśmy na początku drogi? Co można takim polecić?

Może trening funkcjonalny?

Czym tak właściwie jest trening funkcjonalny i czym się wyróżnia na tle innych? Czy rzeczywiście będzie odpowiednim krokiem dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z ćwiczeniami i siłownią? Naszym zdaniem, jak najbardziej. Jednak nie my podejmujemy decyzję, a właśnie Ty – nasz czytelniku. Zobacz czym charakteryzuje się trening funkcjonalny i jaki sprzęt będzie tutaj potrzebny?

Przede wszystkim, na samym wstępie należy powiedzieć, że trening funkcjonalny jest niezwykle intensywnym treningiem, który angażuje niemal każdą część naszego ciała, dosłownie każdy mięsień, nawet ten na twarzy, który w grymasie próbuje ukończyć zadania. To jednak nie znaczy, że ćwiczenia są niemożliwe do wykonania, skądże znowu! Jest wręcz odwrotnie. Trenerzy tworzą taki zestaw, który imituje to, co robimy na co dzień przy zwykłych czynnościach – w domu, na spacerze czy pracy (która oczywiście nie polega na siedzeniu za biurkiem). Dlatego też, łatwo będzie nam je wykonać. Brzmi ciekawie, prawda? Podczas takich treningów, będziemy wzmacniać mięśnie, bez zbędnego rozbudowania na miarę Pudzianowskiego, tym samym trening funkcjonalny jest również polecany dla kobiet!

Jaki sprzęt przyda się przy treningu funkcjonalnym?

Teraz najważniejsze – jak wiadomo, trening może opierać się na naszym ciele, ale możemy też sięgać po sprzęt, który nam pomoże w wykonywaniu zadań. Jak też wspomnieliśmy, w przypadku tego funkcjonalnego, imitujemy zadania, które wykonujemy na co dzień, jednak znacznie szybciej. A jak imitować noszenie toreb z zakupami? Tutaj z pomocą przyjdzie FitBag (znany również jako CoreBag lub SandBag) – worek wypełniony materiałem, który posiada wygodne uchwyty. Można trzymać go w dłoniach, na ramionach, używać przy przysiadach, pompkach czy innych prostych ćwiczeniach. W dodatku dostępne są fitbagi o różnym obciążeniu, tym samym można je dostosować do indywidualnych możliwości ćwiczących osób.

Poniżej znajduję się film z przykładowymi ćwiczeniami z FitBagiem lub jak kto woli SandBagiem

Pages:
Edit