Fit rewolucja w Polsce i na świecie – Obecnie

Fitness rewolucja

Obecnie fitness stał się niezwykle popularny zarówno w Polsce, jak i na świecie. Powstało bardzo wiele klubów, które organizują tego typu ćwiczenia.

Jak wygląda fitness dzisiaj?

Rynek fitnessu jest niezwykle popularny. Wiele osób decyduje się na uczestniczenie w tego typu ćwiczeniach, zamiast uczęszczać przykładowo na siłownię. W Polsce aktualnie jest około 2400 fitness klubów i każde z nich mają klientów. Powstają coraz to nowe urządzenia, które mają służyć wykonywaniu nowych ćwiczeń. Konkurencja jest tak ogromna, że zaniżane są ceny, proponowane różnego rodzaju programy lojalnościowe, nowe oferty ćwiczeń.

Dance Aerobic w miejscu publicznym. Aby wychodzić społeczeństwu naprzeciw często organizowane są takie spotkania miłośników fitnessu i aktywności fizycznej.

Oferty zajęć fitness

Ofert zajęć fitnessy jest bardzo wiele. Wśród nich można wyróżnić trening funkcjonalny, low impact aerobic, hi impact aerobic, fat burning, dance aerobic, step, BBC i wiele innych. Ważne jest to, że rodzaje zajęć są adekwatne do celu ćwiczeń. Jedne z nich wzmacniają układ mięśniowy, inne układ krążenia, a jeszcze inne służą modelowaniu sylwetki.

Można również znaleźć ćwiczenia relaksacyjne, czy takie które mają na celu szybkie spalenie tkanki tłuszczowej. Tak więc każdy jest w stanie dopasować odpowiednie ćwiczenia dla siebie. Powstają również formy mieszane fitnessu, które łączą w sobie kilka celów.

Kto propaguje fitness dzisiaj?

Jako ważniejsze nazwiska w świecie fitnessu należy wymienić Jen Selter, czy Mel B. Jen Selter już od roku 2012 zajmuje się propagowaniem zdrowego trybu życia, sportu. Zasłynęła z filmików wrzucanych do internetu, które pomogły wielu osobom rozpoczęcie ćwiczeń. Mel B z kolei zaczynała jako piosenkarka znanego zespołu Spice Girls, a aktualnie jest jedną z bardziej znanych osobistości w świecie fitnessu.

W Polsce z kolei na uznanie zasługuje przede wszystkim Ewa Chodakowska i Anna Lewandowska. Obie aktywne propagują fitness, nie tylko w internecie, ale również prowadzą zajęcia stacjonarnie. Pomogły wielu osobom w rozpoczęciu zdrowego trybu życia, a sylwetki, które osiągnęły dzięki ćwiczeniom podziwia każdy.

 

Zobacz pierwszą część artykułu:

Fit rewolucja w Polsce i na świecie – Początki

Pages:
Edit