Daj się wyrolować!

Dla rozluźnienia mięśni po ciężkim treningu warto pomyśleć o masażu. Narzędziem, które umożliwia jego samodzielne wykonanie jest roller grid – wałek do masażu całego ciała.

Poręczny i praktyczny

Roller Grid od Apus Sport

Roller Grid od Apus Sport

Roller grid jest wykonany z trwalej, sztywnej pianki. Jest ona odporna na zniekształcenia i uszkodzenia, w związku z czym wytrzyma nawet intensywną eksploatację. Wałek jest przy tym lekki (0,7 kg) i ma poręczny rozmiar (33 x 13 cm), co sprzyja mobilnemu stylowi życia.

Wałek jest zaprojektowany tak, aby nacisk na mięśnie wywoływany był poprzez użycie wagi ciała. Roller grid umożliwia przeprowadzenie masażu napiętych po treningu mięśni, co sprawia, iż jest znakomitym urządzeniem do relaksu i regeneracji po wysiłku.

Znajdujące się na jego powierzchni trójwymiarowe kształty pozwalają również rozmasować napięte i cechujące się dużą bolesnością punkty spustowe, co efektywnie rozluźnia większe obszary mięśni i eliminuje odczuwane dolegliwości. Swobodny i wzmocniony przepływ krwi ułatwia transport tlenu i składników odżywczych, a także sprzyja usuwaniu z organizmu toksyn. Jak po każdym masażu, skóra i mięśnie stają się jędrne i elastyczne.

Wałek w ruch

Roller grid może służyć również jako wałek do ćwiczeń, co dodatkowo uatrakcyjni pracę na macie. Można go użyć jako pomoc do treningu siłowego oraz ćwiczeń rozciągających lub też relaksujących po treningu. Każde użycie przyrządu jest dla ćwiczącego treningiem mięśni głębokich, ponieważ są one aktywizowane w związku z koniecznością utrzymania się na niestabilnym podłożu.

Podczas ćwiczeń relaksujących należy na wałku ułożyć wybraną partię ciała i płynnie wprowadzić wałek w ruch. Każdy z mięśni powinien być masowany do ok. 1 min. Zawsze należy pamiętać, aby ciężar ciała spoczywał na pomocy – podpieranie się służy jedynie utrzymaniu równowagi i właściwej pozycji, nie zaś odciążaniu.

Zaletą rolled grid jest jego uniwersalność oraz uzyskiwane efekty – rozluźnienie, poprawienie ukrwienia, wzmocnienie i ustabilizowanie ciała oraz smukła sylwetka.

Pages:
Edit